Udi Hindi Macunu

Udi Hindi Macunu Nedir? Ne İşe Yarar? Yararları Nedir? Kullanıcı Yorumları

Udi Hindi Macunu Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Nerelerde Satılır? Eczanelerde Var Mı? Faydaları Nelerdir? Zararları Nedir? Kullanıcı Yorumları Ve Şikâyetleri Nelerdir? Hamileler Kullanabilir Mi? Çocuklar Kullanabilir Mi? Gibi birçok sorunun cevabı makalemize yazdık.

Udi Hindi Macunu Nedir?

Udi Hindi Macunu udi hindi bitkisinden yapılan bir macundur. Peki udi hindi nedir? Udu hindi Doğu Asya ‘da yetişen bir ağaçtan elde edilmektedir. Bu ağaç Çin ‘de yoğun bir şekilde görülmektedir. Her mevsim yaprakları bulunan ve hava değişikliği mevsim geçişi ve benzeri olaylardan fazla etkilenmeyen bir türdür. Peki  bu bitkinin Türkiye’de kullanım ve üretim amacı nedir? Genelde süs olarak kullanılmaktadır ama birçok hastalığa şifa olarak da kullanılıyor.

Udi hindi macunu

 

Udi Hindi Macunu Ne İşe Yarar?

Udi hindi günümüzde covid-19 virüsüne karşı etkili bir ilaç niteliğindedir. Boğaz ağrılarına iyi gelir. Mikroplardan korunmanıza yarımcı olur. Vücut direncinizi arttırır. Bağışıklığınızı güçlendirir ve tüm hastalıklara karşı direnciniz artar. Maske olarak da kullanılan udi hindi cildi temizler ölü derilerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Egzama, güneş yanığı, normal yanıklar gibi bu tarz şeyler için de kullanılır. Kokusu güzel olduğu için ağız kokusu için de kullanılır. 

 

Udi Hindi Nerelerde Bulunur? Fiyatı Ne Kadardır?

Udi Hindi nerelerde satılır ve nerelerde bulunur? Covid-19  virüsünün yanı  gripten korunmak ve soğuk algınlığına benzer hastalıklardan korunmak için ve bağışıklık sisteminin güçlendirmesinde yardımcı bitkilerden olan Udi Hindi ‘nin aktarlarda bulunduğunu biliyoruz. Bu mucizevi ve muhteşem bitkinin kilosu 300 TL’ye olduğu söyleniyor. Bu bitkiden yapılan Udi Hindi Macunu, Udi Hindi Yağı, Udi Hindi Tozu gibi birçok farklı gıda da bulunmaktadır.

Udi hindi ürünler

Udi Hindi’ yi Kimler Kullanabilir?

Udi hindi doğal bir gıda olduğu için herkes kullanabilir çok faydalı ve şifalı bir bitkidir peygamberimizin de tavsiye edip kullandığı bir bitkidir.

Udi Hindi Tozu

Udi Hindi Bitkisi Nedir? Nerde Yetişir?

Öncelikle udi hindi bitkisi nedir? sorusu ile başlayalım. Kuts-i bahri yani diğer bir adıyla udi hindi pek çok yerde yetişir. Örnek vermek gerekirse yetiştiği en çok bilinen yerler; Çin, Keşmir, Hindistan ve bazı Arap ülkelerinde yetişmektedir.  Bu bitkiye Kuts-i Hindi de denmektedir. Bunun sebebi ise eski dönemlerde tüccarların bu bitkiyi deniz yolu ile Arap ülkelerine getirmelerinden kaynaklanır. Bu bitkinin iki cinsi vardır, siyahı ve beyazı. Bu bitkinin siyah cinsine Kust-i Hindi denmektedir. Beyaz cinsinin ise iki farklı ismi vardır, Kusti Bahri ya da Kusti Arabi denmektedir. 

Udi Hindi Bitkisi

Udi Hindi Yağı Nasıl Tüketilir? 

Udi Hindi üç şekilde kullanılır. Udi Hindi Yağı , Udi Hindi Tozu ve Udi Hindi Macunu şeklinde. Bu ürünler birçok şey için kullanılır örneğin; Ağız kokusu, boğaz ağrısı için tozu ile bal karıştırıp beraber kullanabilirsiniz, baş ağrısı için de bal şerbeti ile karıştırarak ağrı kesici olarak da kullanabilirsiniz, cilt sağlığınız için de kullanabilirsiniz yağını cildinize sürerek kullanabilirsiniz.

Udi Hindi Zararlı mıdır?

Udi Hindi tamamen doğaldır bu yüzden her hangi bir zararından bahsetmek mümkün değildir. Aksine birçok faydası vardır.

macuni mahrem epimedyumlu macun isveç şurubu heart tonic Ketfort Tozu hibiskür çayı Tongkat Ajimat Madura Kekreyemiş Tozu Prostacare Ultra Collagen Forte